Rekolekcje

>Rekolekcje warsztatowe psychologiczno-biblijne Wybierać życie

21-23 października 2022/ ODWOŁANE z powodu z byt małej liczby chętnych

ODBĘDĄ SIĘ NA WIOSNĘ

Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławi/…/ Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom, służąc im -/…/ na pewno zginiecie/…/ Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie/…/. Pwt 30, 15

Rekolekcje warsztatowe „Wybierać życie”– krok pierwszy, to seria weekendowych spotkań wyjazdowych, podczas, których przeżywać będziemy czas refleksji i modlitwy, podejmując temat wybierania życia w perspektywie 12 kroków. Każdy weekend rekolekcyjny będzie przebiegał w oparciu o jeden krok, w ten najbliższy rozpoczynamy ;drogę oczywiście od kroku pierwszego „Wreszcie na dnie.”

W Bożej perspektywie dno okazuje się łaską, bo „On jeden jest w stanie ze śmierci wyprowadzić życie”. Kiedy zatrzymamy się, odważymy w prawdzie spojrzeć na swe życie i doświadczymy swojej bezsilności, która najczęściej jest wynikiem opierania się na sobie, wtedy spadamy na dno, ale jest to paradoksalnie „spadnie w górę”. Wtedy bowiem pojawia się przestrzeń, by zacząć budować na Bogu, opierać się na Bogu, razem z Nim współtworzyć swoje życie, wtedy jest szansa na życie w pełni, na miarę wielkości według Pełni  Chrystusa” /Ef 4, 13/.

Podczas tych rekolekcji będzie zarówno miejsce na spojrzenie na siebie i swoje życie z perspektywy ludzkiej czyli psychologicznej, służyć temu będą warsztaty i ćwiczenia mindfullnes, jak i z perspektywy Bożej , w czym pomoże nam Słowo Boże, elementy bibliodramy, adoracja, Eucharystia.

OGÓLNE INFORMACJE

Termin: 21-23 października 2022

rozpoczęcie w piątek godzina 19.00

Miejsce: Dom rekolekcyjny w Zawichoście/k. Sandomierza>Ofiara za rekolekcje: 270zł/os.

Osoby chcące wesprzeć dzieło Manresy, mogą złożyć większą ofiarę.