Zespół

1. AGNIESZKA BANAŚ 

Terapeuta programu 12 kroków,  doradca rodzinny ( Poradnictwo i Mediacje UPJP2) , psychoterapeuta ( w trakcie 4 letniego szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP) , psychodramatystka. Założycielka Manresy oraz organizatorka pierwszej grupy „12 kroków ku pełni życia” w Krakowie. Od 2010 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego . Warsztat pracy doskonali uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach.

Kontakt:
[email protected]

2.ALICJA KMIETOWICZ-SYNOWIEC 

Terapeuta Programu 12 kroków, psycholog. Ukończyła Kurs Psychoterapii Psychodynamicznej CM UJ z ramienia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swój warsztat doskonaliła w Szpitalu im. L.Rydygiera oraz w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym i Poradni Zdrowia Psychicznego. Założycielka Manresy, gdzie od roku 2010 prowadzi grupy 12 kroków.

Kontakt:
[email protected]

3. MICHAŁ KUŚ

psycholog, psychoterapeuta, logoterapeuta, certyfikowany trener, coach.

Współzałożyciel Manresy – Jezuickiego Centrum Pomocy Psychologicznej i Duchowej, gdzie prowadzi warsztaty Programu 12 kroków ku pełni życia. Lider Lokalnych Wspólnot Odnowy.

Warsztat pracy doskonalił w 4 –letnim Studium Psychoterapii Psychodynamicznej przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego z ramienia Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Ukończył Szkołę Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF- 5 stopień trenerski) oraz Międzynarodowe Studia Coachingu w Krakowie, jak również liczne szkolenia i kursy kwalifikacyjne. Posiada Europejski certyfikat psychoterapeuty Logoterapii.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe. Pracował z młodzieżą, jak i dorosłymi min. w PPP nr 2, ZSOI nr 1 w Krakowie; Punkcie Interwencji Kryzysowej w Wieliczce, Dziennym Oddziale Psychiatrycznym w Krakowie, krakowskim sądzie rejonowym jako kurator sądowy.

Współautor książek pt: „Odrzucenie – jak sobie radzić z brakiem akceptacji”, „Problemy współczesności, a chrześcijanie” oraz „Wreszcie dojrzeć”. Swoje doświadczenie wykorzystuje w pracy indywidualnej i grupowej w formie interwencji kryzysowej, terapii indywidualnej i grupowej, szkoleń czy sesji coachingowych. specjalizuje się w pomocy osobom w kryzysie osobistym, małżeńskim, rodzinnym, psychoterapii indywidualnej oraz rodzinnej. Prowadzi sesje coachingowe.

Dyżur: środy 17:00 – 19:00, czwartki 8:00-9:00 oraz czwartki 15:00-19:00, piątki 14:00-18:00 (każdy po wcześniejszym umówieniu mailowym)

Kontakt:

[email protected]

4. AGNIESZKA TOKOŃ

terapeutKa programu 12 kroków, psychoterapeutka w trakcie certyfikowanego 4 letniego szkolenia, pedagog, teolog, pracownik socjalny, interwent kryzysowy. Przez wiele lat prowadziłam Przystań duchową, którą założyłam przy Fundacji Powrót, posługując w niej jako kierownik duchowy i pomoc psychologiczna osobom przeżywającym różne kryzysy duchowe i egzystencjalne. obecnie współpracuję z Manresą oraz prowadzę własne Studio terapeutyczne Warto, gdzie pracuję w holistycznym podejściu do człowieka, w nurcie antropologii chrześcijańskiej, w której osoba ludzka jest jednością ciała, psychiki i ducha. Prowadzę również autorskie warsztaty terapeutyczno-rozwojowe i duchowo-rozwojowe. Moją pasją jest Bóg, człowiek i piękno. Z pasją też podejmuję moją życiową misję, której celem jest dawanie świadectwa o bezwarunkowej miłości miłosiernej Boga Ojca,

Kontakt:

[email protected]

lub tel. 734 632 753

5. MARIA ŁACHMANEK

psycholog, pedagog, psycholog dzieci i młodzieży. 

Ukończyła ścieżkę specjalizacyjną Psychologia Kliniczna Dziecka oraz Psychologia Rodziny i Edukacji. Po całościowym szkoleniu z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży oraz  licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu wsparcia i terapii.

Posiada doświadczenie zawodowe w pracy zarówno z rodzicami jak i dziećmi od tych maleńkich aż po młodzież (przedszkola, szkoły, domu dziecka). Prowadziła szkolenia grupowe oraz wsparcie indywidualne  dla rodziców i osób pracujących z dziećmi (m.inn. dla rodzin zastępczych, rodzin adopcyjnych,czy dla kadry przedszkolnej i szkolnej).

Jest specjalistą  w zakresie wsparcia dzieci i młodzieży szczególnie w tematyce przeżywania trudnych emocji, doświadczania sytuacji kryzysowych, zerwania bliskich więzi, zaburzeń więzi, żałoby, budowania bliskich i bezpiecznych relacji z innymi, radzenia sobie z lękami czy nadpobudliwością psychoruchową. 

W Manresie prowadzi konsultacje dla rodziców oraz spotkania indywidualne dla dzieci i nastolatków.

Kontakt:

 [email protected]